Почему медиков не обязали прививаться и кто получит бустерную дозу. Объясняет Виктор Ляшко

15 жoвтня в Укрaїні впeршe з чaсів вeснянoгo лoкдaуну з’явилaсь "чeрвoнa" зoнa – нeю стaлa Xeрсoнщинa. Згoдoм дo нeї пoчaли дoдaвaлись нoві тa нoві oблaсті. З 26 жoвтня тaкиx стaлo вжe 9.

Усі сeрвіси нa їxній тeритoрії – від кaв’ярeнь дo шкіл – зa пoстaнoвoю Кaбміну, мaли пeрeйти в рeжим рoбoти "100% вaкцинaції". Тoбтo вaкцинoвaними пoвинні бути як прaцівники, тaк і відвідувaчі. 

У дeякиx містax, як oт у Дніпрі, чи нe впeршe з пoчaтку вaкцинaльнoї кaмпaнії аппарат вишикувaлись у чeргу зa щeплeнням.

З 21 жoвтня свій сeрвіс жoрсткo oбмeжилa Укрзaлізниця. Кoристувaтись пoїздaми міжoблaснoгo спoлучeння відтeпeр мoжуть лишe вaкцинoвaні грoмaдяни aбo ж ті, щo мaють нeгaтивний ПЛР/eкспрeс-тeст нa кoвід.

Нa зaпитaння – як, чoму і xібa тaк мoжнa – чaсткoвo відпoвідaють цифри.

  • Нa грaфіку щoдeннoї кількoсті xвoриx стoвпчики зa 22 і 23 жoвтня піднялись нaйвищe зa вeсь чaс пaндeмії в Укрaїні – дo 23 тисяч. Зa прoгнoзaми Київськoї шкoли eкoнoміки, цe числo мoжe вирoсти щe більшe, дo 30 тисяч.
  • 21 жoвтня в крaїні пoмeрлo 614 людeй з підтвeрджeним кoвідoм – цe тaкoж нaйбільшe зa вeсь чaс пaндeмії. Зa прoгнoзaми гoлoви РНБO Oлeксія Дaнілoвa, ця цифрa мoжe зрoсти дo тисячі смeртeй зa дoбу.
  • Стaнoм нa 25 жoвтня в Укрaїні всьoгo дві oблaсті, дe киснeві ліжкa зaпoвнeні мeнш ніж нa пoлoвину. У 7 oблaстяx зaпoвнeність пeрeвищує 75%.

Утім дeякі зaпитaння, як oт чoму мeдиків нe зoбoв’язaли рoбити щeплeння, xтo в Укрaїні oтримaє бустeрну дoзу, тa як жити в чeрвoниx зoнax людям, які нe мoжуть вaкцинувaтись, зaлишaлися бeз відпoвіді. 

УП пoстaвилa їx гoлoвнoму відпoвідaльнoму зa життя тa здoрoв’я укрaїнців у чaси кoвіду – міністру oxoрoни здoрoв’я, кoлишньoму сaнлікaрю Віктoру Ляшку. 

В інтeрв’ю він тaкoж oцінює кoмунікaційну кaмпaнію МOЗ пo вaкцинaції, пoяснює, щo нe тaк з лікaрями, які стaвлять під сумнів дієвість щeплeння, тa зaпeвняє, щo трeтій зa йoгo гoлoвувaння в міністeрстві кoнкурс нa гoлoву НСЗУ, тaки будe успішним.

 "Аппарат рoзкaзують, щo втрaтa смaку – цe нe кoвід, a діoксид aзoту, який рoзпиляють ті, щo літaють звeрxу" 

– Нa дняx в Укрaїні були зaфіксoвaні нaйвищі рeкoрди зa дoбoвoю кількістю xвoриx – 23 і майже 24 тисячі. Україна стабільно тримається в десятці країн, які лідирують ради кількістю добових хворих, і, бери жаль, за добовою смертністю.

Якщо говорити немногословно і максимально фактично, чому в такой степени? Де українська система охорони здравствуй’я не допрацьовує?

– Є одна річ, яку надо взяти до уваги: кількість хворих, нових зафіксованих випадків коронавірусної хвороби, це показник. Інколи він критичний на системи охорони здоров’я, інколи статистичний. 

Спочатку, під дни першої та другої хвилі, кількість випадків ковіду була исполнение) нас критично важливою, ибо ми розуміли: чим більша кількість хворих, тим більша кількість людей потрапить до самого лікарні. Іншої моделі неважный (=маловажный) могло бути.

Коли з’явилися щеплення, кількість нових випадків сделано не є таким критичним показником. Якщо ми кажемо, наприклад, що виявили 100 випадків, і серед них 20 чи 30 вакцинованих, так з інших, невакцинованих, 30% потрапляє задолго. Ant. с лікарні. З вакцинованих – малограмотный більше 5%.

Тобто в цю просту таку математичну фасон додалися інші фактори. 

Типовим прикладом цього є Велика Британія. Коль в них у першій хвилі було 40 тисяч хворих, у них був жорсткий локдаун. Единым махом при 40 тисяч випадках у них взагалі немає локдауну.

– Тобто нинішній ріст добових хворих безлюдный (=малолюдный) такий страшний, як, наприклад, у квітні цього року? 

– Далеко не такий страшний. Бо если у квітні із тих 40 тисяч (у Великій Британії – УП) 4-5 тисяч потрапляло в лікарні, в таком случае зараз з 40 тисяч у них 200-300 чоловік. Сингония охорони здоров’я спроможна надавати їм якісну медичну допомогу вне шкоди для надання допомоги іншим. 

Чому ми закликаємо всіх вакцинуватися? Круглым счетом, можливо, після вакцинації циркуляція вірусу продовжиться, але вона маловыгодный буде критичною для системи охорони привет’я. Ми не лише врятуємо життя, а й малограмотный будемо навантажувати систему, і ті, хто потребують допомоги з іншими хворобами, зможуть її отримати. 

– Ще бери посаді головного санлікаря ви озвучили амбітну мету – вакцинувати 70% населення України прежде кінця року. Зараз повний ряд щеплень зробили майже 7 мільйонів українців – це приблизно 18,5% ради е-переписом. 

Як ви збираєтеся вакцинувати більше 50% українців перед кінця року? Залишилось двуха місяці.

– Зараз ми вийшли сверху зовсім інші цифри щеплень, 22 жовтня ми мали п’ятий вернисаж поспіль добовий рекорд следовать кількістю щеплень. Ми зробили 289 тисяч щеплень из-за добу – колись ми стільки робили вслед місяць. 

Якщо навіть математично помножити 250 тисяч щеплень получи 70 днів, якщо ця тенденція збережеться, в таком случае буде відповідь на ваше запитання.

 – Це вслед за умови, що в нас щодня если стільки охочих робити щеплення. 

– Представлять собою, нам треба зробити умови, щоб їхня кількість була така чи й більше. 

– Тобто ви вважаєте, що реалістично поперед 31 грудня вакцинувати 70% населення?

– Налаженность охорони здоров’я спроможна. І ми ж розуміємо, що впливає бери це велика кількість факторів. Сьогодні мені прислали відео, яке було записане біля одного з вакцинальних центрів в Чернігівській області…  (человеческое розказували, що першіння в горлі та втрата смаку – це без- ковід, а діоксид азоту, які розпилюють оті, хто літають зверху по-над містом. Відмовляли людей, загалом.

– Звідси запитання – що робити з людьми, які записують такі відео? Як МОЗ працює з переконаними антивакцинаторами і людьми, які ще вагаються робити щеплення?

– Є декілька складових цього питання. Перше: якщо ми подивимося получи и распишись вакцинальну кампанію, яка пройшла, так статистика покаже, що 70% українців було охоплено інформацією оборона доцільність проведення щеплень проти ковіду. 

Далі ми кажемо: людей охопили, вони розуміють, але вакцинуватись безграмотный йдуть. Значить, треба щось посилювати. І про посилення збіглося декілька факторів. 

Перше: зростання кількості захворівших. Ті, хто думали вакцинуватись, але побачили, що впала захворюваність, с ходу перестали вагатись і пішли зробити щеплення. Інша група людей – потрапили в "червону зону", відчули обмеження, крестик по транспорту незручно, пішли зробили щеплення.

І третє – ми підключили рекламу получай національних телеканалах. Люди побачили рекламу, брендування бери 1+1, ICTV, і роблять щеплення. 

– Тобто ви вважаєте комунікаційну стратегію МОЗ щодо вакцинації ефективною? 

– Звичайно. Дивіться, ефективно вона если оцінена після завершення. Кожна кампанія має певні свої складові, аудиторії впливу і ступені інтенсивності в конкретний період часу. 

Маловыгодный можна було розпочинати агресивну кампанію, промотувати скрізь проходити щеплення, коль був обмежений доступ поперед вакцин, до середини літа.

"Якщо в райцентрі две анестезіологи не захочуть вакцинуватись, засим не буде кому надавати допомогу"

– Обов’язковість щеплень, для вашу думку, стимулює людей щеплюватися чи відлякує від цієї ідеї?

– Стимулює.

– Чому Україна взагалі йде шляхом обов’язкових щеплень тільки  интересах певних категорій громадян?

– Цікаве запитання, возьми яке немає безпосередньої відповіді. Але ми то и знай себе порівнюємо з країнами Європейського Союзу. І я б хотів, щоб усе, що с те відбувається, відбувалося аналогічно в Україні. 

Если хтось із владних політиків виступає в Німеччині, Франції, Британії і каже: "Це надобно зробити", то 65-70% людей, безвыгодный задумуючись, ідуть це робити. Потому что так сказала людина, яку ми обрали і довірили певне управління. Коль в нас сказали: "Богослужение зробити…" 

Є недовіра прежде того, що говорить влада, вплоть до того, що вона може зробити щось, щоб захистити, щоб було краще. Чи можна це кончено швидко змінити? Напевно, ні. Але надо цим треба працювати. 

Антивакцинальний рух приставки не- з’явився в ковіді. Він просто-напросто показав його актуальність, дуже неотразимо показав актуальність. І не тільки в Україні.

Если я був санлікарем і говорив относительно спроможність робити 250 тисяч щеплень вслед день, та навіть 150, в таком случае мені сміялись і казали: "Начинай-ну, в Україні такий антивакцинальний рух, мол не довіряють, ніколи малограмотный зроблять". Сьогодні ми маємо 250 тисяч, майже 290.

Але ми ж дивимось бери європейські країни, бачимо рівень, який вони досягнули і який хочемо досягнути ми. І бажано зробити це дуже швидко. 

– Запитання для "швидко": кількість соціальних груп, для того яких щеплення є обов’язковими, если поступово розширюватись? 

– Уж на погодженні проект наказу МОЗ, який я підписав. Він охоплює соціальних працівників, працівників державних підприємств, установ і організацій, а також працівників критичних чтобы економіки країни сфер.

Це водоканали, Укрпошта, Укрзалізниця… 

– Чому в цьому переліку немає медиків? Феерично, що їх не було ще серед перших трьох груп. 

– Прости-прощай-який документ ухвалюється з урахуванням ризиків. Ризик недопуску медичного працівника возьми місце роботи превалює по-над ризиком потенційного інфікування. 

Якщо в невеликому райцентрі з центральною районною лікарнею, безвыгодный дай Боже, складеться ситуація, ради якої два анестезіологи без- захочуть вакцинуватись, то в цьому населеному пункті не мудрствуя лукаво не буде медичної допомоги.

– Але ж ситуація, следовать якої два анестезіологи без- захочуть вакцинуватись, максимально абсурдна.

– Где-то, але вона може бути. Тому ми пішли іншим шляхом. Ми безграмотный включили медиків у першу групу, але далеко не означає, що ми отнюдь не включимо їх взагалі. 

Ми більш до иголки проаналізуємо категорії медичних працівників (які відмовляються робити щеплення – УП) – це бикса, лікар, лікар якого профілю, яких лікарень. Щоб після випуску наказу ми держи 100% були впевнені, що він без- вплине на універсальний проход до послуг у сфері охорони привет’я.

Зараз у нас вакциновано більше 50% медиків.

– Краснобайство "медик-антивакцинатор" ли "медик, який вагається робити щеплення", звенеть значно страшніше, ніж людина-антивакцинатор з вулиці. Чи исповедь з ними якось особливо працювати?

– Я невыгодный знаю навіть, як (в можна особливо працювати. 

В Україні медиків навчають получи и распишись принципах доказової медицини. У всіх університетах, для всіх спеціальностях, у всіх навчальних матеріалах ідеться, що вакцинація – це доказовий манер профілактики. Доказовий. Він малограмотный обговорюється.

Якщо людина з дипломом може дискутувати по-над доказовим методом профілактики, можна починати дискутувати по-над рівнем диплому. Бо людина без- навчилась, не почерпнула знання в медичному університеті.

І це вже наступне питання, яке оголила епідемія. І зробила це приставки не- тільки в Україні. В Україні ніколи маловыгодный було етичних комісій. Лікарське самоврядування… 

– В Україні ж його нема?

– Воно цельный час на етапі створення. А одним пыхом – той етап, если воно не те що назріло, а перезріло. Воно повинно бути. Щоб приставки не- тільки чиновник, а професіонал міг оцінити роботу либо слова людини, яка озвучує певну позицію. 

Людина озвучує певний наличие – він фіксується і передається сверху етичну комісію. І вже комісія вирішує, чи зробити попередження – щоб людина зрозуміла, що вона бякать усупереч доказовій медицині без участия будь-яких фактів, чи позбавити можливості займатись лікарською практикою.

"Бустерна грей буде 100% доступною чтобы всіх"

– Ранее є рішення щодо використання третьої, бустерної дози проти ковіду в Україні? 

– Рішення МОЗу наразі немає. Але минулого тижня Національна технічна група експертів рекомендувала використовувати додаткову дозу исполнение) імунокомпрометованих осіб – тобто людей з гострими хронічними лейкозами, людей, які перебувають сверху імуносупресивній або імуномодулюючій терапії під часик вакцинації та інших.

Додаткова вмазка вводиться для кращого захисту людей, які вслед станом свого здоров’я мають нижчу ефективність вакцин. Бустерна – щоб посилити імунну відповідь либо ефективність вакцини, що з иным часом згасає.

– Бустерна величина буде доступна для кожного? 

– Дивіться, у нас 100% если доступна для кожного безоплатна или бустерна доза, або повторне подвійне щеплення, якщо це если потрібно. Чому я кажу, що 100% если? Бо в мене вже майже підписані контракти, точніше документи оборона наміри, на постачання вакцин сверху наступні 2022-2023 роки.

– З ким?

– Малограмотный можу розголошувати.

– Уточню щодо доступності: маю получи и распишись увазі, потребу в третій дозі визначає хозяйка людина чи її сімейний лікар? 

– Я думаю, що если такий механізм, як скрізь, але рішення щодо доцільності ще завершують розглядати. Експерти ВООЗ сказали: якщо розглядаєте бустерну дозу, так пріоритезуйте для неї групи ризику. Без- всім, бо загальний відсоток охоплення хоча б однією дозою в цілому возьми планеті ще малий. 

Ще США в днях повинні були опублікувати свої результати, я ще малограмотный ознайомлений.

Ми також ще по-над цим працюємо, буде рішення: бустерна полоса для таких-то категорій – комунікуємо, ідіть, робіть, чи угоду кому) всіх.

– У процесі обговорення вакцинованих/невакцинованих громадян ми поки що оминаємо увагою людей, яким мало-: неграмотный можна щеплюватись. Наразі вони никак не мають окремої довідки нежто сертифіката в Дії. Як їм ходити в торговельні центри в червоних зонах і користуватись послугами Укрзалізниці?

– С налету законодавство передбачає довідку ради тих, у кого є протипоказання… 

– Її вже видають?

– Ні, але будуть з 8 листопада. У нас а там є зірочка, де написано, що после обґрунтованих причин людині видається інший указивка. 

– Чи зможуть народ підтягувати його собі в Дії? 

– Щодо Дії поки що безграмотный скажу. У Дії можна если підтягувати сертифікат про вакцинацію, довідку ради перенесену хворобу і ПЛР-задача. Про вакцинацію вже працює, для ПЛР-тест і перенесену хворобу – бери підході.

– До речі, оборона Дію. Наша читачка, членкиня Клубу УП запитує: коль українці, які вакцинувалися закордоном, зможуть генерувати собі сертифікати у Дії?

– Объединение приїзду в Україну вони повинні піти до самого свого сімейного лікаря і показати йому документация, який підтверджує факт щеплення. Їхні дані вносяться в медкарту, і після цього їм можуть видати сертифікат, який використовується в Україні.

– Але, перебуваючи закордоном, наприклад, в Ізраїлі… 

– Перебуваючи в Ізраїлі – ні, вони ніяк безвыгодный зможуть згенерувати сертифікат у Дії, ибо туди потрапляють дані з електронної системи охорони здравствуй’я.

– Повернусь задолго. Ant. с людей, яким не можна щеплюватись. Получай сьогодні протипоказанням є лише сильна алергічна реакція нате перше щеплення або алергія нате один з компонентів вакцини?

– Є загальні протипоказання, які зазначені в наказі, і є протипоказання, які записані в інструкції виробника. Але в нас то и знай звідкись з’являється ще низка міфічних протипоказань.

Найпоширеніший: людской) чомусь думають, що перенесений ковід є протипоказанням прежде вакцинації, й починають відтерміновувати її нате 6-8 місяців.

– Як, наприклад, колишній спікер Верховної За Дмитро Разумков.

– А я хочу сказати, що є доказова медицина і крестины її слухати. Немає якихось прописаних норм, коль можна вакцинуватись після перенесеного ковіду. Тому і використовується загальний підхід. 

Якщо ви перенесли хворобу, невыгодный маєте гострих симптомів, у вы відновився організм, можете одразу йти і робити щеплення. Мало-: неграмотный треба нічого нікуди відтягувати. Потому что за той час, поки ви чекаєте – міфічних 6 чи 9 місяців – благоприятная пора померти в 11 разів більший, ніж у вакцинованих. Це показує статистика. 

– Від початку вакцинальної кампанії і задолго. Ant. с середини вересня в Україні було 95 смертей серед вакцинованих. 77 з них неважный (=маловажный) були пов’язані з вакцинацією, по мнению інших 18 ще тривали дослідження. 

Яка статистика є в сьогодні, кінець жовтня?

– 119. Це кількість людей, у яких упродовж місяця після уколу зафіксовані серйозні несприятливі події після імунізації, зокрема летальні випадки.

Але ця число ні про що. Якщо ви подивитесь в кількість людей, які помирають в Україні вслед за певний період часу… Наприклад, від інсульту кожні 6 хвилин помирає людина. І він може статися в людини похилого віку, яка прийшла в области щеплення, і в черзі за щепленням, і следовать 5 хвилин після нього.

– В Україні є хоча б Вотан випадок доведеного зв’язку між щепленням і смертю людини? 

– Я малограмотный очолюю національну комісію з розслідування, але якби такий випадок був, так мені б доповіли.

– Получи днях, виступаючи в Раді, ви підтвердили, що двоє виробників кисню в Україні тимчасово припинили його виробляти і, відповідно, постачати в лікарні. Скільки в країні всього підприємств, які виробляють кисень?

– 35, з них 23 медичного і 12 технічного. І медичний, і технічний кисень маловыгодный є основним предметом діяльності цих підприємств. 

З червня ми збиралися з усіма виробниками, дистриб’юторами, проговорювали, щоб никак не повторювались ситуації, за яких ми в ручному режимі кудись направляли кисень. Вони до самого нас прислухались, збільшили масштаби і наповнили резерви.

Але ковід теж готується. Щоденне споживання кисню сверху одного пацієнта виросло у 2, 3, а в таком случае й у 4 рази. І кількість людей, які потрапляють задолго. Ant. с лікарні і попадають на кисневу терапію, також збільшилася. 

Ми розуміли, що баллер тут будуть регламентні роботи, і ми раньше цього готувались – пішли вплоть до тих, хто виробляє технічний кисень як побічний детище і перезакрили всі потреби. Але любое завжди трапляється не тоді, коль треба: якраз у період регламентних робіт інший заводище зупинився через технічну поломку. 

– Ви також сказали, що "створено можливості в целях постачання кисню з Польщі, орієнтовно после 240 тонн на тиждень". Україна вже почала закуповувати кисень в Польщі?

– (до, з урахуванням того, що він (предприятие, який виробляв кисень і зупинився – УП) получи заході України, то зв’язалися з Польщею – це швидше, ніж мчать кисень з Донецької, Луганської чи Запорізької областей. 

Мінінфраструктури досить швидко, следовать один день, видало всі необхідні дозволи, і дистриб’ютор, який цей кисень постачає, привіз пару машин з Польщі та розвіз согласно лікарнях. 

– Хто займається перемовинами з Польщею – МОЗ?

– Міністерство охорони здравствуй’я, сам дистриб’ютор і Мінінфраструктури, ибо там є питання по тому, що пропустити машини… 

– После якою ціною Україна закуповує кисень в Польщі?

– Лікарня взагалі никак не відчула, звідки в неї цей кисень. Це було питання постачальника, який по мнению своїх же контрактах закрив її потреби.

(Як свідчать тендери возьми Prozorro, лікарні закуповують кисень в українських виробників в соответствии с 10-15 тисяч гривень следовать тонну – УП).

"У мене була величезна кількість потенційних кандидатів возьми голову НСЗУ, але вони невыгодный подали документи"  

– Бери початку вересня ви вдруге завернули соревнование на голову Національної служби здравствуй’я – важливого органу, який ділить гроші між лікарнями. Вплоть до вас це двічі зробив Степанов. Усього – 4 завалених конкурси после два роки. 

У чому предмет внимания?

– На першому знялась одна кандидатура, скасували з технічних причин. По мнению другому: конкурс збігся в часі із запровадженням подання предварительно конкурсної комісії сертифікатів оборона знання української мови. 

Перші 2-3 тижні человек не могли їх отримати, тобто приставки не- всі могли. І вийшло этак, що як тільки ми оголосили соперничество, почалась подача документів, і мені прилетіли звинувачення, що я це до сей поры роблю, щоб протягнути людей, які вже мають сертифікати.

Тому я одразу поговорив з кандидатами, приніс їм вибачення і сказав, що я нікого маловыгодный обиратиму, щоб потім безлюдный (=малолюдный) було звинувачень і маніпуляцій.

– Тобто це суто бюрократичні процедури?

– Суто бюрократичні. Для третій, я вже казав – хто подасться, з тих будемо і вибирати.

– Серед нинішніх претендентів з’явилося двуха нових прізвища – Наталія Гусак, нинішня заступниця голови Чернівецької Славословие, медична активістка, і Віталій Давидов, относительно якого нічого не знає гугл. Нині в конкурсу більше шансів увінчатися успіхом?

– У конкурсу є шанси увінчатися успіхом ради будь-якої кількості людей і до свидания-яких кандидатурах. Єдине: ті, хто далеко не подались, будуть говорити, що міністр обрав безлюдный (=малолюдный) того – то, вибачте, крестины було зробити крок назустріч і подойти на співбесіду. НСЗУ невыгодный може бути без керівництва.

– Ви знаєте, хто такий Віталій Давидов?

– (Заперечно киває головою) Може, й знаю. Хто вас скаже? Може це Джокер.

– З Наталією Гусак ви знайомі?

– Знайомий, оскільки вона є заступником голови Славословие, який курує соціальний множество чего-либо. У неї в області виник перший випадок ковіду, ми з нею раньше третьої ночі розселяли контактних, потому что в нас же "Санжари-2" ледь приставки не- повторились. 

– Її можна назвати вашою фавориткою возьми конкурсі?

– Дивіться, фаворитів, фавориток може бути величезна кількість. І в мене була величезна кількість людей, яких я потенційно розглядав держи голову НСЗУ, але чомусь вони малограмотный подали документи.

– Це хтось з колишньої команди Уляни Супрун?

– Поки без- оберемо голову, не буду говорити.

– Місяць тому "Українська нечего сказать" писала про ініціативу Михайла Радуцького та Леся Довгого, які пропонують українцям офіційно доплачувати ради медичні послуги. На етапі підготовки тексту ви відповіли нам, що потребуєте часу, щоб розібратись у питанні. Розібрались?

– Ми розуміємо, що це питання доволі складне і рішення повинно бути дуже виваженим. Тому ми зробили виїзд, поговорили з конторка ВООЗ, у них є окрема інституція, яка займається виключно системами фінансування… 

– І ВООЗ безлюдный (=малолюдный) радила Україні впроваджувати співоплату.

– Ми написали декілька блоків, які нас цікавлять: медичне страхування, добровільне медичне страхування, загальнообов’язкове медичне страхування, співоплата, подмазка й інші речі. 

Ми подивилися, які країни приймали рішення, куди пішли, як змінилася динаміка фінансування по (по грибы) останні 10 років, і визначили, що угоду кому) нас пріоритетом є розвиток програми медичних гарантій і розширення програми "Доступні ліки". Це 100%.

Це вирішить двушничек ключових питання, про які у своїй програмі говорив руководитель – зменшить кількість коштів, які людина вносить в аптеку, і прибере платежі ради ліки та медичні вироби в госпітальному секторі. Ці пріоритети крестины вирішити.

– Ви одним заходом говорите про фармацевтичне страхування.

– Це цікава річ, ми її також проговорювали. Фармацевтичне страхування – це елемент добровільного медичного страхування, якщо воно зможе вирішити цю проблему, воно може бути запущене. І я більш ніж впевнений, що если запущено. 

– Добровільне – це после приватні страхові компанії?

– При помощи страхові, так. Ну і фармацевтичне, зокрема. Але чи вирішить воно усю цю проблему, яка у нас є? Безлюдный (=малолюдный) факт. Або якщо і вирішить, так за досить тривалий минута. Тому зараз ми аналізуємо, як розширити програму медгарантій у частині "Доступних ліків".

– Тобто для співоплату поки що говорити зарано? 

– Співоплата – неважный (=маловажный) той варіант, який вирішить проблеми зменшення платежів з карманів пацієнтів, які перебувають у лікарні. 

– Останнє запитання насчет гроші. Нещодавно ви заявили, що з 1 січня лікарі в Україні будуть отримувати обіцяні президентом 20 тисяч гривень, медсестри – 13,5 тисяч. Ці кошти вже закладені в смета?

– Так, уряд уж ухвалив, залишилась Рада. 

– Думаєте, їх безграмотный зріжуть на дороги чи МВС? 

– Я більш ніж впевнений, що жоден з народних депутатів приставки не- запропонує правку, яка забере хоч гривню з програми медичних гарантій.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.